Як вибрати компресор?
В даний час компресори широко застосовуються як на виробництві, так і в побуті.
Компресор – це агрегат для вироблення стиснутого повітря.
Перед покупкою важливо ознайомитися з існуючими видами даного обладнання, так як із-за відмінності в технічних параметрах і конструкції, кожен вид має певну область застосування.
Розрізняють три типи повітряних компресорів: гвинтові, поршневі і ротаційні.
Компресори гвинтового типу мають досить високу продуктивність 500 - 30000 літрів в хвилину і застосовуються в основному на деревообробних і автомобільних підприємствах.
Основними перевагами даного виду обладнання є безшумність, можливість тривалої безперебійної роботи, значно менше споживання електроенергії порівняно з поршневими.
До недоліків гвинтових компресорів відноситься те, що вони не можуть працювати з агресивними газами, і краще їх не використовувати в забрудненого пилом або дрібними частинками атмосфері. Вартість гвинтових пристроїв вище, ніж поршневих компресорів.
Компресори ротаційного типу широко використовуються в харчовій промисловості і мають певну перевагу перед поршневими: менші габарити і вага; врівноважений хід; можливість безпосереднього з'єднання з двигуном; відсутність всмоктувального клапана, що підвищує надійність; рівномірна подача газу.
Однак, ротаційні компресори володіють меншим механічним ККД, створюють більш низький тиск і вимагають більшої точності при виготовленні.
Компресори поршневого типу відрізняються компактністю і невеликою вартістю, що і визначає їх побутове призначення. Крім того, поршнева конструкція дозволяє стискати будь-які технічні гази і створює високий тиск. Існують і промислові пристрої даного типу, однак це обладнання найчастіше застосовуються в побутових умовах: для забезпечення роботи пневмоінструментів і краскопультів і накачування автомобільних шин.
Основним недоліком є те, що компресор поршневого типу не може працювати без зупинки тривалий час, необхідний перерву через кожні 20 хвилин.
При підборі компресора важливе значення мають такі характеристики:
- Продуктивність. Цей показник визначається з урахуванням підключається до компресора обладнання і не повинен перевищувати 70% від зазначеного виробником показника. Отже, бажано вибирати пристрій з продуктивністю на 100-200 л/хв більше необхідної.
- Потужність. Визначає швидкість роботи компресора. Важливо, щоб показник потужності пристрою мав запас приблизно в 30%.
- Робочий тиск. Цей показник слід вибирати залежно від підключається до компресора обладнання. Для краскопультів потрібно тиск в діапазоні 3 - 4 бари. Для роботи пневмоінструменту необхідно не менше 6,5 бар. Для забезпечення роботи шиномонтажних станів, вибираються пристрої з тиском в діапазоні 8-10 бар. Виробничого обладнання потрібно тиск до 16 бар.
- Обсяг ресивера. Ресивер застосовується як накопичувач стисненого повітря і компенсатор, згладжує перепади тиску. Чим більше розмір ресівера, тим більше в ньому запас стисненого повітря і, в разі збою механізму, пневматичне обладнання зможе пропрацювати певний проміжок часу. Однак, чим більше розмір ресівера, тим більше часу потрібно для його заповнення.
Якщо інструмент споживає стиснене повітря рівномірно, досить вибрати невеликий ресівер, якщо повітря поглинається порціями, то краще вибрати компресор з великим об'ємом ресивера. Обсяг ресивера може перебувати в межах від 24 до 5000 літрів.
Рекомендується вибирати ресивер з об'ємом трохи більшим розрахованого для споживання.
Вдалих Вам покупок і продуктивної роботи!
- Який плиткоріз краще?Плиткоріз – спеціальний інструмент для прямого, криволінійного або фігурного різання плиткового матеріалу. При використанні спеціальних дисків можлива обробка виробів з природного або будівельного каменю, мармуру, граніту, пісковику, цеглиЯкий плиткоріз краще?
- Что купить? Электропилу или бензопилу?Чтобы ответить на этот вопрос необходимо, прежде всего, определиться с предстоящими видами работ, а затем сравнить достоинства и недостатки этих электроинструментов.Что купить? Электропилу или бензопилу?